70 lat klubu sportowego SKS Sokolica

Fot. Magda Wojtarowicz 2023.09.10 14:13 / news / czytano 2488 / opinie 0

W sobotę, 9 września, odbyły się oficjalne obchody 70-lecia powstania klubu sportowego SKS Sokolica w Krościenku n.D. Z tej okazji przygotowano liczne atrakcje.

Wydarzenie rozpoczęło się od turnieju dzieci i młodzieży okolicznych drużyn piłkarskich. Następnie, po odśpiewaniu hymnu państwowego, rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Były piłkarz i wieloletni trener Ryszard Darlewski przybliżył historię klubu, w którym oprócz sekcji piłki nożnej działały także inne - m.in. sekcja hokeja na trawie czy kajakarstwa. Obchody 70-lecia były również okazją do wręczenia licznych odznaczeń dla trenerów, działaczy sportowych, sponsorów i zawodników.

Na ręce Tadeusza Pichniarczyka prezesa zarządu klubu zaproszeni goście składali podziękowania i gratulacje. Obchody zakończyły się meczem piłkarskim drużyny seniorów z oldboyami.  

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa zdjęć, materiałów archiwalnych i koszulek klubu, stoisko Komendy Powiatowej Policji z Nowego Targu, pokazy sprzętu strażackiego OSP Krościenko n.D, wata cukrowa i dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych. Na zgromadzonych czekał pyszny bigos i kiełbaski z grilla. Obchody zakończyły się zabawą z zespołem muzycznym. 

Nagłośnienie zapewniło Centrum Kultury i Promocji z Krościenka n.D.

Autor: mw
Zdjęcia: Magda Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij