Absolutorium dla wójta i odwołany przewodniczący rady

Fot. 2018.06.25 20:16 / news / czytano 1323 / opinie 0

Stanisław Jurkowski Wójt Gminy Ochotnica Dolna w poniedziałek 25 czerwca otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2017. Sesja rady gminy Ochotnica Dolna przyniosła także zmianę na stanowisku dotychczasowego przewodniczącego.

Wójt otrzymał absolutorium większością głosów w radzie w stosunku 10 głosów "za" i 5 głosów "przeciw". Wykonanie budżetu za rok 2017 zostało pozytywnie ocenione przez Komisję Rewizyjną Rady Gminy oraz przez Skład Orzekający Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie.
 
Poniedziałkowa zwyczajna sesja Rady Gminy przyniosła także zmianę na stanowisku Przewodniczącego Rady Gminy. Po ponad 2 latach ze stanowiska przewodniczącego odwołany został Franciszek Ziemianek - radny z Tylmanowej. Pisemny wniosek o odwołanie dotychczasowego przewodniczącego podpisała grupa 9 radnych. Pośród argumentów radni wymienili m.in. to, że Ziemianek nie panował nad porządkiem obrad wprowadzając chaos i zamieszanie, a w konsekwencji tym samym kreował niekorzystny wizerunek gminy. Odwołanie odbyło się 9 głosami "za",  5 "przeciw" przy 1 głosie "wstrzymującym się".
 
Nowym przewodniczącym rady został Jan Franczyk z Ochotnicy Dolnej (9 głosów "za", 5 "przeciw" i 1 "wstrzymujący się").  Jan Franczyk w obecnej kadencji Rady Gminy pełnił już funkcję przewodniczącego od grudnia 2014 roku do września 2015 roku. Nowy przewodniczący odebrał gratulacje od wójta deklarując zarazem współpracę z samorządem Ochotnicy.
Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij