Będzie spotkanie krościeńskich radnych z właścicielami działek pod planowaną drogę na Toporzysko

Fot. 2013.04.25 14:07 / news / czytano 2149 / opinie 1

W poniedziałek na posiedzeniu Komisji Infrastruktury Rozwoju Gospodarczego radni gminy Krościenko n.D podjęli decyzję o spotkaniu z mieszkańcami celem omówienia planów przejęcia gruntów niezbędnych pod budowę drogi na Toporzysko. 

Spotkanie zaplanowano wstępnie na 3 lub 4 weekend maja. W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego Krościenko - Toporzysko zaplanowana jest droga powstała z połączenia drogi Pienińskiej z tą wytyczoną w planie pod Toporzysko. Gmina potrzebuje przejąć nieodpłatnie około 65 arów powierzchni z działek należących do 35 mieszkańców gminy. 

- Jest kilka problemów związanych z tą drogą. Mamy 3 właścicieli, którzy pod swoimi warunkami zgadzają się na przekazanie działek pod drogę, jednego dla którego działki nie ma ustalonego spadkobiercy – powiedział przewodniczący Wiesław Kwiatek podczas poniedziałkowego posiedzenia. - Gmina nie ma pieniędzy i nie wykupi terenów od właścicieli. Jeśli droga nie powstanie to nie ma tam terenów budowlanych. I temat się zamyka. - podkreślał  Kwiatek. 

Na zaplanowanym majowym spotkaniu radni będą chcieli przekonać mieszkańców, właścicieli działek do planowanej w ich okolicy inwestycji. Droga dojazdowa do Toporzyska potrzebna jest, aby w tamtym rejonie mógł powstać wyciąg narciarski. Inwestycja ta, w ocenie radnych, znacząco rozwinęłaby infrastrukturę turystyczną w całym regionie.

Autor: mw
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

antek2013.04.25 17:04
i tak do 2050 roku...
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij