Do Grzybka po nowym asfalcie

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.09.30 13:35 / news / czytano 2835 / opinie 6

Od niedawna mieszkańcy Krościenka mogą spacerować po nowej nawierzchni asfaltowej prowadzącej pod Grzybek. Wraz z drogą pojawił się problem - bezpieczeństwa na tym odcinku.

O nadmiernej prędkości samochodów zjeżdżających "spod Grzybka" mówił podczas ostatniej sesji Rady Gminy Stanisław Orzeł.
 
- Mieszkańcy mówią, że i owszem droga jest ładna, ale trzeba zastanowić się nad jakimś oznakowaniem dla niej - apelował radny. Ponadto radny zwrócił uwagę władzom na fakt, że na ulicy ks. F. Blachnickiego obserwuje się jeżdżące na rowerach dzieci, matki z wózkami, które spacerują własnie Pod Grzybek a o nieszczęście nietrudno.

Nowa droga pod Grzybek to koszt około 50 tysięcy złotych, wykonana podczas robót budowlanych zleconych w przetargu "Odbudowa nawierzchni dróg gminnych na terenie Gminy Krościenko n/D". Całość zamówienia na roboty budowlane w krościeńskich sołectwach opiewała na kwotę brutto ponad 685 tys. złotych. 
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Odsetki2014.10.01 05:10
A od każdego metra kwadratowego drogi trzeba odsetki płacić, bo to zrobione za kredyty. Poza tym większe opady to tą drogę "zwinie".
Mieszkaniec Pod Tylką2014.09.30 22:09
Tak a u nas już kilka lat obiecują. Ciekawie kiedy pod Tylką będzie? Nie mówię o asfalcie, choćby poprawili co jest...
wik2014.09.30 18:09
I po co ta droga, za te pieniądze można byłoby kupić działki pod cmentarz na ul. Kingi . Teraz mamy drogę do lasu z grzybkiem za 50 tys zł. Tak wyglądają asfalty wyborcze Gawędy. Wszędzie asfaltować po parę metrów i nigdzie nie ma drogi, tylko asfalty bez podbudowy, które za parę lat "szlag trafi". Ale co tam za 4 lata wybory i znów asfalciki tylko do czyich działek? Zobaczcie dzisiaj drogę na Węgliska z nad parku. To też wyborcza, droga do działek - dzisiaj ma na 2 m wysokie fosy i zarośnięta trawą na 1 m . Panie Gawęda i Piwoni to są Wasze pomniki głupoty inwestycyjnej i zadłużania gminy.
niwcon2014.09.30 16:09
No i dobrze!Jak się powiedziało" A" to teraz musi być ciąg dalszy.Po prostu trzeba dociągnąć ten asfalt do samych Niwek bo to ułatwia bardzo łączność z centrum Gminy.Inaczej będzie budzić kontrowersje akurat taki krótki odcinek drogi do nikąd!
???2014.09.30 15:09
A na co komu tam droga? (interes???) Jest wiele innych miejsc gdzie sa domy a brak jest drogi np. bereśnik nad ul le§ną,potoczki.... i wiele innych. chore
mieszkanka2014.09.30 14:09
Super, trzeba się przespacerować!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij