Dwie motopompy dla OSP w Jaworkach

Fot. 2019.11.15 08:36 / news / czytano 608 / opinie 0

13 listopada br. burmistrza Szczawnicy oficjalnie przekazał dwie motopompy dla OSP w Jaworkach.

Miasto i Gmina Szczawnica w kwietniu 2019 r. wystąpiła do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie o udzielenie pomocy finansowej na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2019”. Szczawnica występowała o dofinansowanie OSP Jaworki w 2 motopompy pożarnicze (szlamowa i pływająca), które niezbędne były dla jednostki w przypadku gwałtownych opadów atmosferycznych i możliwości likwidacji podtopień. Łączny koszt zakupu motopomp został wstępnie wyceniony na kwotę 12 800, 00 zł. Wnioskowana kwota pomocy finansowej, o które występowało miasto i gmina to 6 100,00 zł. W ramach podziału środków Szczawnica otrzymała 4 880,00 zł pomocy finansowej. Wystąpiono z zapytaniem ofertowym do firm zajmujących się w zaopatrywanie w sprzęt pożarniczy jednostek straży pożarnych, i wyłoniono dostawcę sprzętu. Łączny koszt zakupu został określony na kwotę 11 148,50 zł.
Autor: Oprac. red
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij