Flisacy gotowi na nowy sezon - kupisz bilet on-line

Fot. Magdalena Wojtarowicz, Anna Borkowska 2015.03.30 19:25 / news / czytano 4408 / opinie 0

Dzisiaj dwie łodzie flisackie przemierzyły Przełom Dunajca od Sromowiec Wyżnych - Kątów do Krościenka. Flisacy sprawdzili, czy trasa nadaje się do przewozu turystów.

W środę 1. kwietnia rozpocznie się 183. sezon turystyczny na rzece Dunajec. - Dzisiaj sprawdziliśmy, jak wygląda trasa po zimie, czy bobry nie narozrabiały, czy jakieś kamienie nie pospadały ze skał. Stwierdzamy tutaj, na tej ostatniej przystani spływu, że trasa jest bez zmian i nie wymaga napraw - zapewnia Jan Sienkiewicz Prezes Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich na Rzece Dunajec.

Do dyspozycji turystów już jest 50 łodzi, a na weekend majowy sprawdzonych technicznie ma być około 250. Tegoroczna oficjalna inauguracja sezonu odbędzie się 25 kwietnia. Na przystani początkowej w Sromowcach Wyżnych - Kątach zostanie odprawiona wtedy msza polowa dla flisaków i za flisaków i ich rodziny. W tym roku przez kardynała Stanisława Dziwisza.

Jak Jan Sienkiewicz ocenia zeszłoroczny flisacki sezon turystyczny?

- Nie rozpieszczała nas pogoda, ale wynik powyżej 230 tys. turystów, to wynik zadowalający i bardzo dobry. Cały czas możemy więcej, dlatego w tym roku wprowadzamy nowość - sprzedaż biletów on-line.

Możliwość taka pojawi się już początkiem maja. Turysta będzie mógł przez Internet kupić bilet na określony dzień i godzinę. A jak to wyglądało będzie w praktyce?

- Czy to jest dobre sprawdzimy, bo trudno jest przewidzieć pewne rzeczy, jak choćby pogodę w określonym dniu. Przecież do końca nie wiemy, czy 15 lipca będziemy mogli pływać, czy Dunajec nam na to pozwoli. Pomysł ten, jak myślę, będzie jednak dużym ułatwieniem dla turysty w planowaniu wyjazdu w Pieniny - podkreśla Sienkiewicz.


Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz, Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij