Gmina Ochotnica nie ustępuje

Fot. 2018.03.07 17:23 / news / czytano 1665 / opinie 0

Gmina Ochotnica Dolna nie ustępuje, jeśli chodzi o inwestycje związane z gospodarka ściekową, a tym samym ochroną środowiska. Wójt gminy podpisał umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w Ochotnica Dolnej - Etap V oraz budowę kanalizacji sanitarnej w Ochotnicy Górnej - Etap III.

Gorczańska gmina po wykonaniu kolejnych etapów inwestycji będzie skanalizowana w ponad 95%. To jeden z najlepszych wskaźników w Polsce.

Podpisana 6 marca br. umowa obejmuje budowę odcinków sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Ochotnica Dolna (w osiedlach: Pitki, Kołodzieje i Zarębówka oraz w osiedlu Osobie), w Tylmanowej (od osiedla Rzeka w stronę Osobia) oraz w miejscowości Ochotnica  Górna (w osiedlu Furcówka). Łączna wartość podpisanej umowy wynosi prawie 1,3 mln złotych, z czego ponad 95 0 tys. zł gmina pozyskała ze środków Unii Europejskiej. Zakończenie całości zadania planowane jest na koniec lata br.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu "Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Tylmanowej oraz rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Ochotnica Dolna" dofinansowanego na podstawie umowy z dnia 30.11.2017 r. nr RPMP.05.03.02-12-0054/17-00-XVII/414/FE/17 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. małopolskiego na lata 2014-2020.

Przypomnijmy. W 2000 roku w Gminie Ochotnica Dolna przyjęto koncepcję kompleksowego rozwiązania gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy, zgodnie z którą ustalono lokalizację oczyszczalni ścieków mającą przyjmować ścieki z całej Gminy - w najniżej położonej części Tylmanowej, czyli w osiedlu Łęg Dolny. W tym też roku powstały pierwsze odcinki kanalizacji sanitarnej. W roku 2001 przystąpiono do budowy oczyszczalni ścieków w Tylmanowej, której budowa zakończyła się w 2003 roku. Gmina stopniowo realizowała kolejne inwestycje i wykonywała odcinki sieci kanalizacyjnych. W roku 2015 sieć kanalizacyjna obejmowała zdecydowaną większość obszaru gminy, bo około 92%. 

 

Autor: mw
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij