GOPR prosi o ostrożność

Fot. 2019.06.20 19:32 / news / czytano 781 / opinie 0

Szczególnie w okresie letnim, kiedy pogoda potrafi się gwałtownie zmieniać, ratownicy GOPR zalecają, aby śledzić prognozy pogody bardzo dokładnie.

Nad regionem przechodzą gwałtowne burze, które niejednokrotnie krzyżują plany turystom. Dlatego ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zalecają ostrożność oraz szczególne śledzenie warunków pogodowych. Pamiętajmy o instalacji darmowej aplikacji Ratunek przed wyjściem na szlaki.

Kronika GOPR:

11.06. wtorek

Po godz. 9 zgłoszenie o potrzebie pilnego udzielenia pomocy w jednym z przysiółków nad Krościenkiem - bóle w klatce piersiowej. Po udzieleniu pomocy ewakuacja w dolinę.

Przed godz.12 ratownicy zostali wezwani w rejon Smolegowej Skały, gdzie jeden z uczestników wycieczki doznał silnego krwawienia z nosa oraz osłabienia. Po dotarciu ratownicy udzielili pomocy i ewakuowali turystę.

12.06. środa
Przed godz. 16 z Turbacza ratownicy transportują poszkodowaną z urazem stawu skokowego.
Po południu udzielają pomocy turyście w Szczawnicy, który źle się poczuł, jest zmęczony i osłabiony.

13.06. czwartek
Po godz. 14 z przełęczy Szopka w Pieninach transport poszkodowanego do Krościenka.

14.06. piątek
Ok. godz. 14 informacja o możliwym zaginięciu pracownika leśnego. W trakcie działań udaje nawiązać się kontakt z poszukiwanym – działania GOPR zostają zakończone.

15.06. sobota
Po godz. 14 GOPR zostaje wezwany do wypadku rowerowego na górę Wdżar- bóle okolice miednicy. Po udzieleniu pomocy przez ZRM, poszkodowana zostaje zabrana do szpitala przez ratowników PRM.

Po godz. 16 kolejny wypadek rowerowy, tym razem na Śnieżnicy - uraz barku i kończyny dolnej. Po dotarciu na miejsce i udzieleniu pomocy poszkodowany zostaje przekazany do oczekującej karetki.

Numer ratunkowy w górach 985

 

Autor: Oprac. red.
Źródło: Fb GOPR Podhale
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij