Interpelacja do wójta - słaby stan odśnieżania dróg gminnych

Fot. 2019.01.18 14:17 / news / czytano 1325 / opinie 0

Radni z Krośnicy, Grywałdu i sołectwa Kąty-Niwki złożyli interpelację pisemną do wójta Jana Dydy w kwestii rażąco słabego stanu odśnieżania dróg gminnych. Interpelacja wpłynęła do urzędu gminy 15 stycznia br.

Radni domagają się zintensyfikowania i podjęcia działań mających poprawić stan utrzymania dróg gminnych. W piśmie zaznaczają:
 
Aktualny poziom odśnieżania uniemożliwia mieszkańcom sołectw dotarcie do pracy, swoich posesji i stwarza zagrożenie dla ich bezpieczeństwa, ograniczając służbom (Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia) dotarcia do osób potrzebujących. 
 
Po interwencji, utrzymanie dróg uległo poprawie, pługi pojawiały się w sołectwach częściej. Nadal poważnym problemem jest ilość śniegu na poboczach, który uniemożliwia minięcie się dwóch samochodów, kierowcy mają także problem z parkowaniem.
 
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij