Jarmark Krościeński regionalnie i w rytmie disco

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.07.23 22:57 / news / czytano 3924 / opinie 0

XI Jarmark Krościeński rozpoczął się od spotkania z teatrem lalek "Pinokio". Niedzielne popołudnie w Krościenku mimo, że deszczowe, zaliczyć należy do bardzo udanych.

Po przedstawieniu teatralnym dla najmłodszych, na uczestników dzisiejszego krościeńskiego jarmarku czekały atrakcje przygotowane przez druhów Ochotniczych Straży Pożarnych jednostek z Kątów i Krościenka n.D. Strażacy zaprezentowali pokazowe działania jednostek OSP podczas zdarzeń komunikacyjnych wykonywanych podczas zderzenie samochodów, w tym cięcie pojazdu, udzielenie pomocy poszkodowanemu w wypadku itp.

Następnie na scenie amfiteatru Pod Wierzbą aspirant sztabowy Krzysztof Dolański z Komisariatu Policji w Krościenku n.D przeprowadził spotkanie z dziećmi i rodzicami, podczas którego najmłodsi usłyszeli o zasadach bezpieczeństwa na wakacjach, bezpieczeństwa w górach, na wodzie. Można było także zobaczyć, a nawet ubrać strój policyjny i pozwolić zakuć się w policyjne kajdanki.

Po części edukacyjnej na scenie zaprezentowała się kapela regionalna z muzyką Jana Kubika, a następnie wystąpił dziecięcy zespół romski z Krośnicy. Regionalnym akcentem wieczoru był także  występ Regionalnego Zespołu Pieśni i tańca Pieniny oraz miejscowej Orkiestry Dętej OSP Krościenko, której członkowie występują na scenie w pięknych regionalnych pienińskich strojach. 

Niespodzianką wieczoru był koncert zespołu DOXXX grającego muzykę disco-dance. Ponadto na mieszkańców i gości czekały stoiska twórców ludowych, stoisko informacyjne Pienińskiego Parku Narodowego oraz specjały przygotowane przez Stowarzyszenie Kobiet Pienińskich.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij