Jest nadzieja na odratowanie sosny

Fot. Marek Majerczak 2018.09.07 15:05 / news / czytano 3759 / opinie 0

W Internecie nie cichną komentarze dotyczące uszkodzenia sosny na szczycie Sokolicy w Pieninach podczas wczorajszej akcji ratunkowej.  Poprosiliśmy pracownika Pienińskiego Parku Narodowego o komentarz: jakie działania prowadzi obecnie park i czy są szanse na uratowanie drzewka.

- Sprawa sosny jest teraz dla nas priorytetem, dlatego podejmiemy próbę uratowania drzewa i mamy nadzieję, że ono przetrwa. Od wczoraj konsultujemy się ze specjalistami m.in. dendrologiem i specjalistą chirurgii drzew. Czas nagli, dlatego prawdopodobnie w najbliższych dniach, a może nawet w weekend rozpoczną się działania - zapewnia Andrzej Kowalski, kierownik działu ds. udostępniania parku do zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego.

Czy uda się odratować gałąź?  To niestety jest niewiadoma. Pracownicy PPN zapewniają, że konsultują działania z doświadczonymi specjalistami.

Na stronie PPN można przeczytać notatkę ze zdarzenia, sporządzoną przez pracownika Parku. 

Autor: mw
Zdjęcia: Marek Majerczak
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij