Jesteś rodzicem, opiekunem sześciolatka? Idź darmowo zalakuj mu zęby! (artykuł sponsorowany)

Fot. 2015.05.07 12:23 / news / czytano 2840 / opinie 0

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krościenku n.D. przy ulicy Esperanto zaprasza rodziców, opiekunów z dziećmi urodzonymi w roku 2009 na bezpłatny przegląd zębów oraz darmowe lakowanie szóstek.

- W ośrodku trwa akcja "Maj - miesiąc lakowanie szóstek" dlatego zachęcam do skorzystania z naszej propozycji darmowego przeglądu ząbków u dzieci sześcioletnich - mówi Anna Zachwieja kierownik SPZOZ w Krościenku n.D.

Wszelkie niezbędne informacje można uzyskać dzwoniąc pod numery telefonów: 18 262 30 46 lub 18 262 32 46.

Warto wiedzieć, że lakowanie zębów stałych przeprowadza się na świeżo wyrzniętych zębach. Mogą to być zęby trzonowe (zęby od szóstki do ósemki) oraz przedtrzonowe (czwórki i piątki). Jako pierwsze lakuje się szóstki, gdyż to one pierwsze pojawiają się jako zęby stałe, około 5-6. roku życia. Jako ostatnie można zalakować zęby mądrości, czyli ósemki, które pojawiają się między 16. a 25. rokiem życia. Częściej niż zęby stałe lakowane są zęby mleczne u dzieci.

Lakowanie polega na pokryciu zęba specjalnym materiałem kompozytowym, czyli lakiem. Wypełnia on bruzdy i szczeliny zęba, uniemożliwiając tworzenie się w nich płytki nazębnej. Oprócz tego lak uwalnia jony fluoru, co dodatkowo chroni przed próchnicą! Zabieg lakowanie jednego zęba trwa kilka minut, jest bezbolesny i nieinwazyjny.

Zabieg ten jest szczególnie ważny w przypadku szóstek, które wyrzynają się od razu jako zęby stałe i muszą nam one służyć na dłużej niż wszystkie inne.

Autor: Oprac. red.
Źródło: SPZOZ Krościenko n.D, mat. prasowe
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij