Krok w kierunku intensyfikacji turystyki pieszej i rowerowej polsko-słowackiego pogranicza

Fot. 2013.04.05 15:13 / news / czytano 1959 / opinie 0

Gmina Łapsze Niżne rozpoczęła realizację mikroprojektu pod nazwą „Przewodnik po ścieżkach pieszo-rowerowych na pograniczu polsko-słowackim” 

Projekt jest odpowiedzią na brak rozpowszechnienia wśród mieszkańców i turystów informacji o dostępnej infrastruktury pieszo-rowerowej na polsko-słowackim pograniczu. Infrastruktura jest już bardzo dobrze rozwinięta i tylko dobre nagłośnienie oraz informacja pozwolą na wykorzystanie w pełni ścieżek pieszo-rowerowych. Dobra informacja papierowa i multimedialna o ścieżkach pozwoliłaby lepiej wykorzystywać istniejącą infrastrukturę oraz aktywniej spędzać wolny czas mieszkańcom regionu i turystom przybywającym w ten region Polski. Projekt ma wpłynąć na rozwój kontaktów między mieszkańcami po obu stronach granicy i wytworzenia wspólnie jednolitej oferty turystycznej pozwalającej na wzmocnienie potencjału gospodarczego obszaru pogranicza polskiego i słowackiego Spiszu.

W projekcie zostaną wykorzystane nowoczesne technologie - opracowana będzie mobilna aplikacja jako przewodnik po trasach pieszo-rowerowych. Będzie ją można ściągnąć ze strony beneficjenta i zainstalować na urządzeniu mobilnym - smartphonie czy tablecie. Aplikacja będzie miała cztery wersje językowe, polską, słowacką, angielską i niemiecką. Oprócz informacji o ścieżkach zawarte w niej będą szczegółowe informacje o florze i faunie regionu, ciekawostki kulturowe często nie spisane a opowiadające o życiu ludzi zamieszkujących ten teren w dawnych latach, mapę GPS z informacją głosową. Zawarte w niej będą także informacje o ciekawych miejscach na ścieżkach w których znajduje się turysta. Wybrane części szlaków zostaną sfilmowane i dodane do aplikacji.

Do druku tradycyjnego trafi natomiast mapa – broszura po ścieżkach pieszo-rowerowych pogranicza Zamagórza polsko – słowackiego. 

Mikroprojekt pod nazwą „Przewodnik po ścieżkach pieszo-rowerowych na pograniczu polsko-słowackim” w ramach podpisanej umowy o dofinansowanie ze Związkiem Euroregion „TATRY”. Będzie on realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013. 

Kwota dofinansowania z EFRR wyniesie 17595,00 EUR, dofinansowanie z budżetu państwa 2 070,00 EUR, wkład własny 1 035,00 EUR. Wydatki kwalifikowane projektu ogółem to 20 700,00 EUR, poziom dofinansowania z EFRR 85 %. 

Autor: CR
Źródło: UG Łapsze Niżne
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij