Łapszańska służba zdrowia z 60-tką

Fot. Arch. UG Łapsze Niżne 2014.01.30 10:01 / news / czytano 4638 / opinie 0

Były życzenia i podziękowania. Samodzielny Publiczny Gminny Ośrodek Zdrowia w Łapszach Niżnych w sobotę świętował jubileusz 60-lecia działalności.

Sobotnie obchody rozpoczęły się w budynku ośrodka, który bez wątpienia jest wizytówką gminy. Zaproszonych gości przywitał dr Tomasz Jasiński kierownik placówki, który z rąk Wójta Gminy Pawła Dziubana i Heleny Klimczak Przewodniczącej Rady otrzymał pamiątkową tablicę.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Domu Ludowym. Tam dr Jasiński w krótkiej prezentacji multimedialnej przypomniał historię powstania i początki funkcjonowania ośrodka. Pierwsze karty pacjentów zarejestrowano w grudniu 1953 roku. Od 1971 roku przez 22 lata należy on do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nowym Targu, później przejęła go gmina. W 1999 roku wraz z ośrodkiem we Frydmanie obie placówki zostają przekształcone w Samodzielny Publiczny Gminny Ośrodek Zdrowia w Łapszach Niżnych, którego kierownikiem zostaje, pracująca w ośrodku od 1995 roku, dr Bożena Koczocik. 

W 2009 roku budynek przeszedł gruntowny remont i obecnie spełnia konieczne kryteria sanitarne i fachowowe potrzebne do funkcjonowania tego typu lokalu. W placówce pracuje 19 wykwalifikowanych pracowników medycznych, a w ciągu roku udzielanych jest około 30 tys. konsultacji. SPGOZ posiada dogodne położenie w centrum gminy, natomiast filia we Frydmanie zapewnia dogodną lokalizację dla mieszkańców Frydmana i Falsztyna.

Podczas uroczystości pamiątkowe dyplomy i podziękowania otrzymali byli pracownicy ośrodka zdrowia, którzy przez dziesięciolecia tworzyli jego historię. Na uroczystości obecni byli również poprzedni wójtowie gminy w osobie Wendelina Habera oraz Antoniego Kapołki.
Autor: mw
Zdjęcia: Arch. UG Łapsze Niżne
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij