Magiczny Wieczór Kolęd

Fot. Paweł Dłubacz 2020.01.15 19:02 / news / czytano 624 / opinie 0

Niezapomniany, pełen ciepła i magii uroczysty koncert kolęd i pastorałek na długo pozostanie w pamięci społeczności lokalnej. 

W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej, w skupieniu, w świątecznej scenerii autorstwa pani Ewy Majerczak z nastrojowym światłem i płonącymi lampionami uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Krościenku n.D wykonali najbardziej znane kolędy i pastorałki. Każda z nich poprzedzona była słowem, które wprowadzało w tematykę utworu oraz przedstawiało krótką historię jego powstania. Scenariusz uroczystości przygotowała p. Małgorzata Gonciarz. Pomimo półmroku, w blasku świec błysnęła wśród widzów niejedna łza wzruszenia. Dźwięczne, mocne głosy brzmiały z zadumą, ale też i z radością w melodyjnych kolędach. Mogliśmy też usłyszeć wersję instrumentalną kolęd wykonane na skrzypcach, puzonie i trąbce przez uczniów szkoły. Na zakończenie spotkania wystąpił zespół regionalny "Małe Pieniny" z kapelą Jaśka Kubika.
 
Więcej zdjęć TUTAJ
Autor: oprac.red.
Zdjęcia: Paweł Dłubacz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij