Noc Świętojańska parafialnie i po góralsku

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2019.06.24 08:31 / news / czytano 2131 / opinie 0

Przypadająca w nocy z 23 na 24 czerwca noc świętojańska, czyli wigilia św. Jana minęła w Krościenku pod znakiem dobrej zabawy.

Połączone niedzielne dwa wydarzenia - Festyn Parafialny oraz Wianki na Dunajcu zapewniły mnóstwo atrakcji scenicznych dla mieszkańców jak i gości spędzających w Krościenku początek wakacji.

Na początku na scenie zaprezentowały się dzieci z Ochronki oraz zespół regionalny Małe Pieniny. Wielką niespodziankę dla widzów przygotowali rodzice dzieci przedszkolnych, którzy przygotowali przedstawienie Kopciuszek i zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności. 

Następnie na scenie ponownie pojawił się akcent góralski, na pienińską nutę zagrała Kapela Jaśka Kubika a zaraz potem zaśpiewał chór flisacki. Dopełnieniem niedzielnego popołudnia był występ kabaretu Truteń i wspaniałe widowisko, pokaz ognia i światła w wykonaniu Phoenix Group.

Ponadto na uczestników zabawy czekało mnóstwo atrakcji - loteria fantowa, wspólne puszczanie wianków na Dunajcu, licytacje, pachnące ciasto flisackie pieczone na miejscu przez Stanisława Chmiela, wiceprezesa flisaków pienińskich, wozy strażackie udostępniane najmłodszym przez druhów z OSP Krościenko oraz OSP Kąty oraz wiele innych atrakcji.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij