Norweskie rozwiązania w pozyskiwaniu energii

Fot. 2015.11.09 17:07 / news / czytano 2219 / opinie 0

Samorząd Krościenka n.d spotkał się z przedstawicielami norweskiej firmy Serigstad, specjalizującej się w  realizacji programów mających na celu pozyskanie energii w postaci ciepła ze słomy.

Serigstad, specjalizuje się w realizacji programów mających na celu pozyskanie energii w postaci ciepła, zagospodarowania odpadów, zminimalizowanie szkodliwości spalin,  jak również w produkcji pelletu na linii przetwarzania słomy w granulat paliwowy, a co za tym idzie uzyskiwanie ciepła w dostosowanych konstrukcyjnie kotłach do spalania pelletu ze słomy.

Jan Dyda wójt Krościenka podkreślił, iż zależy mu na podejmowaniu takich działań, których efektem będzie poprawa jakości powietrza w Gminie, a także umożliwienie instytucjom i osobom prywatnym pozyskania środków finansowych na modernizację instalacji grzewczych.
 
- Jesteśmy na etapie opracowania planu gospodarki niskoemisyjnej. Szukamy rozwiązań chroniących środowisko. Obecnie na terenie  naszej gminy od maja br. testowany jest piec, w którym spalany jest pellet wyprodukowany ze słomy i traw - zaznaczał wójt.

Przedstawiciel z Polskiej Akademi Nauk, która współpracuje z norweską firmą,  zaprezentował  prezentację dotyczącą zanieczyszczeń środowiska w wyniku opalania domów kotłami węglowymi.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij