Ochotnica stawia na produkty regionalne

Fot. Arch. UG 2018.02.17 21:00 / news / czytano 1019 / opinie 0

Wójt Gminy Ochotnica Dolna Stanisław Jurkowski podpisał umowę na wykonanie targowiska w centrum Ochotnicy Dolnej poniżej drogi do os. Młynne, gdzie promowane i sprzedawana będą lokalne produkty regionalne.  

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że produkty regionalne i tradycyjne, a do tego ekologiczne zyskują na popularności. Samorząd Gminy Ochotnicy Dolnej postanowił stworzyć w centrum wsi miejsce,  w których można będzie nabyć taką własnie żywność.

Zamówienie realizowane jest na podstawie umowy o przyznaniu pomocy w wysokości prawie 650 tys. zł. zawartej w dniu 30.11.2017 r. w Krakowie pomiędzy Samorządem Województwa Małopolskiego a Gminą Ochotnica Dolna, na operacje typu „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ramach placu targowego zbudowane zostaną stanowiska do handlu otwartego /wiaty/ przeznaczone dla rolników pod sprzedaż produktów rolno-spożywczych oraz budynki handlowe. W projekcie zaplanowane są również publiczne toalety oraz miejsca parkingowe.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. UG
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij