Ochotnica znalazła w budżecie 100 tysięcy złotych na komunikację zbiorową

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.01.07 15:44 / news / czytano 3535 / opinie 0

Radni przyjęli uchwałę dotyczącą budżetu na 2014 rok, w którym znalazły się pieniądze na poprawę komunikacji i rozwiązanie problemów związanych z transportem w gminie.

O kłopotach gminy Ochotnica Dolna dotyczących m.in. komunikacji autobusowej pisaliśmy obszerniej w osobnym artykule. Czytaj tutaj.

Pomysłodawcy akcji zbierania podpisów pod inicjatywą domagającą się rozwiązania problemów z komunikacją nie kryją zadowolenia. - Walka stoczona przez mieszkańców Ochotnicy Górnej o rozwiązanie problemu komunikacji publicznej w gminie zakończyła się sukcesem. Przynajmniej na etapie budżetu. Obóz rządzący z Wójtem na czele ugiął się pod presją akcji zbierania podpisów i przychylił się do wniosków w zakresie poprawy transportu. W budżecie na poprawę transportu zostało przeznaczone 100 tys. zł. Ta kwota mogła być zwiększona na wniosek radnej Józefy Ptaszek, ale trzech radnych z Ochotnicy Górnej zagłosowało przeciw zwiększeniu środków na ten cel przekraczając tym samym granice surrealizmu, gdyż to mieszkańcy Ochotnicy Górnej najbardziej cierpią z powodu braku transportu publicznego. - podkreśla Tadeusz Królczyk reprezentujący interesy mieszkańców. 

Należy wyjaśnić, że podczas ostatniej sesji rady, podczas której dyskutowano na temat ostatecznych zmian nad nowym budżetem radna Józefa Ptaszek składała wnioski o przesunięcie jeszcze dodatkowych 30 tys. złotych do działu transport. Żaden z tych wniosków nie został jednak przyjęty w głosowaniu.  

- Gmina przeznaczy na transport w sumie 120 tys. złotych. Kwota ta pokryje dwa zadania. Pierwsze z nich to poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych poprzez ich podświetlenie. Drugie, to rozwiązanie problemu transportu, choć nie można powiedzieć, że go nie ma w ogóle, bo obecnie mamy sześć kursów dziennie połączenia ze Szczawnicą i jeden przez Przełęcz Knurowską do Nowego Targu. Szczególnie zależy nam na tym, aby uruchomić teraz połączenia w weekendy. - mówi wójt Kazimierz Konopka.

Włodarz podkreśla, że gmina wystąpiła do Wydziału Komunikacji i Transportu o udzielenie licencji na wykonywanie przewozów regularnych i specjalnych w transporcie drogowym. - Rozważamy, czy w weekend nie uruchomić linii z Ochotnicy Górnej do Tylmanowej. Prowadzimy też rozmowy z przewoźnikiem na temat ewentualnych dopłat do kursów w te dni. - zapewnia wójt.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij