Ochotnicki GOPR otrzymał sprzęt ratowniczy

Fot. Arch. UG Ochotnica Dolna 2013.04.11 18:04 / news / czytano 3497 / opinie 0

Z rąk Kazimierza Konopki wójta Gminy Ochotnica Dolna ratownicy GOPR Sekcji Operacyjnej Ochotnica otrzymali sprzęt ratowniczy niezbędny do prawidłowego i skutecznego niesienia pomocy osobom poszkodowanym w górach.

Przekazanie sprzętu miało miejsce w Urzędzie Gminy we wtorek 9. kwietnia br. Sekcja Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego otrzymała:  profesjonalną deskę ortopedyczną – nosze „Iron Duck” wraz z kompletem pasów zabezpieczających i stabilizacją głowy służąca do transportu poszkodowanych w trudnym terenie oraz poszkodowanych z poważnymi urazami kręgosłupa itp. Zestaw raków wspinaczkowych, koniecznych do bezpiecznego poruszania się ratowników po oblodzonych i zaśnieżonych szlakach. Łączna wartość otrzymanego sprzętu to 2400 zł.

Podczas krótkiego spotkania poruszono także sprawy związane z usprawnieniem akcji ratowniczych i poszukiwawczych w naszych górach (sprawy związane głównie z brakiem dostępności komunikacyjnej, brakiem łączności oraz niedoborem profesjonalnego sprzętu ratowniczego). Zwrócono uwagę na temat odpowiedzialności ratowników za akcje i wyprawy, niefrasobliwość osób odwiedzających góry, brak dostatecznej wiedzy społeczeństwa o udzielaniu pierwszej pomocy.

Ratownicy obecni na przekazaniu sprzętu tj. kierownik sekcji Kazimierz Buczek i Krzysztof Ligęza serdecznie podziękowali w imieniu swoim i pozostałych ratowników za przekazany sprzęt. Składając podziękowania na ręce wójta dziękowali wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc dla S.O. Ochotnica, a w szczególności Pani Agnieszce Zabrzewskiej oraz Panu Janowi Ligasowi.

Na koniec wójt życzył ratownikom oraz mieszkańcom gminy i turystom aby przekazany sprzęt pozostał jak najdłużej "niepotrzebny", a w przypadku konieczności jego użycia przyczynił się do uratowania zdrowia i życia we wszystkich przypadkach.

Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Arch. UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij