Oktawki w Krościenku

Fot. 2017.02.23 12:20 / news / czytano 12975 / opinie 3

Są już wyniki  konkursu Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017.Kolejny raz Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku zdobyła dofinansowanie  w wysokości 20 tys.zł na realizacje ciekawego projektu związanego z dziedzictwem kulturowym  regionu pienińskiego.

Na konkurs wpłynęło ponad 500 wniosków. Nasz projekt został wysoko oceniony, zdobywając 5 miejsce na liście rankingowej. Projekt będzie trwał cały rok i oprócz kontynuacji cyfrowania portek będzie również nauka haftu kamizelek góralskich. Nowością w projekcie jest nauka gry na oktawkach – instrumentach pasterskich oraz na skrzypcach. Zajęcia odbywać się będą przez okres 12-mcy. Prowadził je będzie tak jak w 2016r.  twórca ludowy specjalizujący się w muzykowaniu, kroju, szyciu "cyfrowania 'portek, cuch sukman góralskich oraz haftowaniu kamizelek góralskich pan Jan Kubik, oraz 3 młode osoby, będące uczniami pana Jana. Współorganizatorem projektu jest Gmina Krościenko n.D.

Projekt dofinansowany z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017-Dziedzictwo kulturowe – priorytet 3–Kultura ludowa i tradycyjna.
Autor: Krystyna Kubik
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

abstynent tabki2017.02.27 20:02
wuujciee niee kużciee tylee
Janusek2017.02.27 20:02
co sie dzieje w K-ku oprócz wychłodzenia
ser2017.02.23 18:02
Znowu Jasiek Kubik
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij