Padł rekord w lepieniu pierogów

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.03.08 16:46 / news / czytano 4971 / opinie 0

W ciągu 100 minut 10-osobowa grupa kobiet ulepiła dokładnie 3768 pierogi ruskie. To być może najlepszy wynik, jak do tej pory, w skali całej Polski.

Panie Anna Gębala, Janina Wójcik, Maria Hamerska, Stanisława Barnaś, Sara Kurnyta, Małgorzata Wiercioch, Maria Hamerska, Wiesława Dziedzina, Elżbieta Wiercioch i Lucyna Guszkiewicz uzyskały Certyfikat Towarzystwa Polskich Rekordów i Osobliwości co dało im ogromną satysfakcję, a do pracy i zarazem dobrej zabawy zagrzewała je kapela "Białopotocanie".

W Szczawnicy na placu pod kolejkę na Palenicę, w Dniu Kobiet, czekało "miasteczko kobiet", pokazy makijażu, fryzjerskie i kosmetyczne. Organizatorzy zadbali także o to, aby Panie mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne, zmierzyć się w konkurencji sportowej biegania w spódnicy, a na smakoszy czekały potrawy i ciasta przygotowane przez Pieniński Oddział Związku Podhalan w Szczawnicy.

Swoje stoiska z wytworami rękodzieła artystycznego mieli artyści pienińscy oraz wychowankowie szczawnickiego Ośrodka Rehabilitacyjnego Perła. 

O godzinie 15.00 na placu obok Domu Handlowego Halka, w ramach ogólnopolskiej akcji "Globalna Baba", można było obejrzeć przedstawienie przełamujące wizerunek kobiety. Akcja ma na celu także promowanie pozytywnego wizerunku wsi, a szczególnie przypomnienie roli kobiety w kulturze wiejskiej, bo z Wiejskiej Baby można być dumnym! Dzisiejsza akcja jest początkiem kampanii społecznej "Kultura jest babą”.  

Dzisiaj wieczorem jeszcze darmowy seans dla kobiet w kinie "Pieniny", dancing w Willa Marta lub dyskoteka w Zajeździe Czarda i impreza zamknięta dla kobiet w Jazz Barze z gwiazdą wieczoru Mateuszem Mijalem.

Organizatorami imprezy są: Urząd Miasta i Gminy Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, Grupa Kobiety Rządzą Szczawnicą oraz Polskie Koleje Linowe.  





Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij