Pieniński Oddział Związku Podhalan w Szczawnicy ma nową siedzibę

Fot. 2018.10.09 16:27 / news / czytano 1315 / opinie 0

Uroczyste poświęcenie i otwarcie zostało połączone z zakończeniem tegorocznego sezonu i odbyło się 6 października w uroczystej oprawie góralskiej przy pięknej pogodzie obranej cudownymi kolorami jesieni. Do Szczawnicy licznie przybyły poczty sztandarowe z wielu oddziałów Związku Podhalan.


W kaplicy na Sewerynówce Mszę Św. celebrował ks. proboszcz Tomasz Kudroń oraz ks. kapelan pienińskiego oddziału - Grzegorz Salamon. Następnie wszyscy goście przeszli do nowej siedziby gdzie odbyło się  uroczyste przecinanie wstęgi, poświęcenie budynku i okolicznościowe spotkanie na którym każdy z członków oddziału oraz zaproszeni goście mieli możliwość umieszczenia "gwoździa" ze swoim nazwiskiem i imieniem na pamiątkowej tablicy. Siedziba powstała wspólnym staraniem członków Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan oraz Wspólnoty Leśno - Gruntowej, a historię budowy przybliżył Marian Dziedzina - Wiwer. Nowa siedziba Związku znajduje się na Sewerynówce w Szczawnicy.
 
W roku 2014 oddział ZP w Szczawnicy obchodził 40-lecie istnienia. Związek powstał 13 stycznia 1974 r. Pierwszym prezesem został Józef Gabryś. Głównymi zadaniami związku jest m.in. ochrona duchowych i materialnych wartości wypracowanych przez przodków, pielęgnowanie i rozwijanie oraz dokumentowanie kultury i sztuki góralskiej, organizowanie i prowadzenie imprez kulturalnych, rozrywkowych, sportowych oraz handlu wyrobami regionalnymi i potraw góralskich.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij