Piknik Rodzinny w Grywałdzie

Fot. 2019.08.22 19:44 / news / czytano 1404 / opinie 0

Piknik Rodzinny w Grywałdzie poprzedził mecz piłki nożnej rozegrany przez dzieci i młodzież z Gminy Krościenko nad Dunajcem. Zwycięzcy meczu zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, a najlepszy bramkarz i strzelec otrzymali statuetki wykonane przez Pana Bronisława Wolskiego.

Mieszkańców oraz turystów zebranych na Pikniku Rodzinnym w Grywałdzie przywitał Jasiek Kubik ze swoją Kapelą. Następnie oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda.

Na scenie amfiteatru przy Szkole Podstawowej w Grywałdzie zaprezentowała się grupa śpiewacza dziewcząt z Grywałdu „Grywałdzkie Nucicki” oraz zaproszone zespoły i orkiestry dęte: Orkiestra Dęta OSP Krościenko nad Dunajcem, MIX Orchestra” z Wodzisławia Śląskiego, Zespół folkowy „Hajnica” z Ochotnicy oraz „Tryptyk”. Duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród najmłodszej publiczności, wzbudził występ rodziców dzieci uczęszczających do Ochronki w Krościenku nad Dunajcem, którzy przedstawili na scenie bajkę pt. „Kopciuszek”.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci i dorosłych szereg atrakcji i konkursów. Dzieci mogły korzystać bezpłatnie z dmuchanych zjeżdżalni, w tym udostępnionych od Lokalnej Grupy Działania Gorce-Pieniny. Na boisku szkolnym sprzęt oraz pojazdy zaprezentowali strażacy OSP Grywałd, Policja oraz GOPR. Dla dzieci, rodzin oraz dorosłych zorganizowano liczne konkursy z ciekawymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów, m.in. voucher na pobyt w Willi „Granit” dla 2 osób, na atrakcje w Parku Linowym Ablandia, na pizzę w Pizzerii „Zapiekana”, voucher do bufetu OSP i plecaki od Wicestarosty Bogusława Waksmundzkiego, kijki trekkingowe, plecaki, piłki, gry, czapki, itp. Dzieci brały udział w takich zmaganiach jak: biegi w worku, slalom z jajkiem na łyżce, rzut ringiem, rzut do bramki dmuchanej, do kosza, bieg na trzech nogach, skoki na skakance, kręcenie hula-hop, jedzenie jabłka na czas. Dorośli mogli wziąć udział w konkursach: przeciąganie liny, rzut oponą, obieranie ziemniaków na czas, slalom z kubkami napełnionymi wodą oraz  jeździe na taczkach.

Przez cały czas trwania Pikniku zarówno dzieci, jak i dorośli mogli skorzystać z zapewnionej bezpłatnie przez sponsorów: waty cukrowej, popcornu, lodów oraz wypieków przygotowanych przez cukiernię „Piotrowscy”.

Na zakończenie Pikniku odbył się pokaz sztucznych ogni, a zebrani mieszkańcy oraz goście do godz. 2400 bawili się przy muzyce zespołu „Skubani”.

Organizatorem Pikniku Rodzinnego był Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem, OSP Grywałd oraz Radny Gminy Krościenko nad Dunajcem Stanisław Tkaczyk, przy wsparciu finansowym licznych sponsorów:

Kinga Pienińska
„Ablandia” Parki Linowe
„KOMA” Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych Mariusz Koładka
OMEGA Zakład Sieci Wodno-Kanalizacyjnych – Jarosław Irzyk
Pizzeria ZAPIEKANA
Cukiernia Piotrowscy
Willa GRANIT
DARAND Usługi Remontowo-Budowlane –Dariusz Sobkowiak
Willa „Małgośka” Małgorzata i Grzegorz Gorczyńscy
Pensjonat „Anna” Anna i Krzysztof Mikołajczyk
Betoniarnia „KOLBUSZ” Tylmanowa
Domki „U Karola” Jolanta i Marek Kowalczyk
PHU Andrzej Tkacz
Stacja Kontroli Pojazdów Wiesław Widera
Hurtownia Materiałów Budowlanych Twardowscy
Mechanika Pojazdowa Jan Śpiewak
Sklep Spożywczo-Przemysłowy Maria Giemzik
Sklep Spożywczy „Mini-Sam” Marian Tokarczyk
Handel Wyrobami Regionalnymi Maciej Klimczak
SOUNDRISE Profesjonalne Nagłośnienie Imprez Plenerowych
Firma Handlowo-Usługowa „JAMOT” Janusz Micek
Bogusław Waksmundzki – Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego
Stanisław Tkaczyk – Radny Gminy Krościenko nad Dunajcem
Bronisław Wolski
oraz anonimowi sponsorzy
 
Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem składa podziękowania Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Grywałdzie Władysławowi Bąkowi za udostępnienie terenu oraz następującym osobom zaangażowanym przy organizacji Pikniku:
Edward Nowaczyk
Maciej Klimczak
Stanisław Tkaczyk
Agata Sobkowiak
Anna Malik
Wiesława Dolańska
Michał Tkaczyk
oraz członkowie OSP Grywałd i Młodzieżówki OSP
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij