Ponad 10 tysięcy złotych podczas charytatywnej wyprzedaży

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2019.12.08 10:15 / news / czytano 1053 / opinie 0

Dokładnie 10 587.30 złotych udało się zebrać wczoraj podczas Charytatywnej Wyprzedaży Garażowej dla Janusza z Krościenka. Podczas pierwszej tego rodzaju akcji na Podhalu można było oddać i nabyć sprzęt gospodarstwa domowego, ubrania, książki, zabawki, biżuterię i wiele wiele innych przedmiotów.

- Ze względu na nogę pana Janusza, która jest bardzo opuchnięta, wózek inwalidzki musi mieć wykonany na specjalne zamówienie. Musi być lekki, taki aby można było go złożyć i włożyć do samochodu. Koszt takiego wózka to około 24 tysiące złotych - mówi Agnieszka wolontariuszka fundacji Dzieci Pienin.

Fundacji udało się zebrać około 12 tysięcy złotych, część pieniążków pochodzi z akcji "Każda puszka dla Januszka", warto podkreślić że akcja "puszkowa" trwa cały czas. Puszki można oddawać w Hurtowni Materiałów Budowlanych przy ul. Jana Pawła II nr 1 w Grywałdzie, Kozub 2 Centrum Budowlane przy ul. Jagiellońskiej 44 w Krościenku n.D oraz Wulkanizacja przy ul. Zdrojowej 128 A w Krościenku n.D.

W akcję włączyły się wolontariuszki Fundacji Dzieci Pienin - Agnieszka, Ania, Krysia i Patrycja oraz dzieci i młodzież, które same wyraziły chęć pomocy w przedsięwzięciu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Krościenku n.D oraz Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n.D. 

Organizacja wyprzedaży w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krościenku n.D nie byłaby możliwa bez pomocy i zaangażowaniu dyrektora placówki.

Można pomóc także poprzez wpłaty na konto ze zbiórką dla Janusza:

Fundacja Dzieci Pienin 57 1020 3466 0000 9602 0025 2296 z dopiskiem dla Janusza

 

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij