Posprzątali Ochotnicę

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.04.11 18:22 / news / czytano 2662 / opinie 0

Blisko 800 osób wzięło udział w dzisiejszej, sobotniej gminnej akcji sprzątania brzegów rzek i potoków na terenie gminy Ochotnica Dolna.

Jednym z celów akcji było przyciągnięcie jak największej ilości osób, które wspólnie posprzątają zaśmiecone brzegi rzek i potoków. Akcja, mimo że odbyła się po raz pierwszy, przyciągnęła liczne grono mieszkańców, którym nie jest obojętne wspólne dobro.

- Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy włączyli się w dzisiejsze sprzątanie, dziękuję sołtysom, osobom dorosłym, młodzieży i dzieciom ze szkół, nauczycielom, księżom, radnym. Kolejne sprzątanie zorganizujemy jesienią i mam nadzieję, że przyciągnie ono jeszcze więcej zainteresowanych - podkreślał Stanisław Jurkowski wójt Gminy Ochotnica Dolna.

W akcję oprócz mieszkańców gminy włączyli się członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg Nowy Sącz oraz Klubu Przyjaciół Dunajca.

W Ochotnicy Górnej do akcji włączyło się około 200 osób, w Ochotnicy Dolnej 300 a w sołectwie Tylmanowa było ich ponad 250. Efekty kilkugodzinnej pracy było widać przy drodze, stosy czarnych worków zauważalne były co 100-200 metrów. Ile udało zebrać się nieczystości okaże się w najbliższych dniach, po ich zliczeniu.

Na zakończenie uczestnicy mogli posilić się grillowanymi kiełbaskami i grochówką sponsorowaną przez ochotnicki Urząd. W Ochotnicy Dolnej obok Wiejskiego Ośrodka Kultury czas umilił występ zespołu regionalnego Nucicki działającej przy WOK i Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij