Sienkiewiczowska nowela Sachem dla chorej Ani

Fot. Piotr Stepniewski 2019.10.04 20:29 / news / czytano 647 / opinie 0

Sachem, Ostatni Wódz Czarnych Węży według Henryka Sienkiewicza to spektakl, który został przygotowany przez koło teatralne działające przy Szkole Podstawowej nr 1 w Szczawnicy. W środę w Dworku Gościnnym w Szczawnicy to wyjątkowe widowisko obejrzało około tysiąc osób.

W spektaklu charytatywnym udział wzięli uczniowie pod opieką nauczycieli z miejscowych szkół ze Szczawnicy, Szlachtowej, Krościenka n.D, Krośnicy, Maniów oraz widzowie dorośli. Dochód ze sprzedanych biletów w kwocie 12 895,50 groszy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację 10-letniej Ani z Krościenka. 

Organizatorzy kierują podziękowania dla właścicieli Dworku Gościnnego - rodziny Mańkowskich za użyczenie sali oraz podziękowania dla artystów, opiekunów, wolontariuszy i wszystkich tych, którzy włączyli się w pomoc. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Dzieci Pienin.

Autor: Oprac. red.
Źródło: Dworek Gościnny w Szczawnicy
Zdjęcia: Piotr Stepniewski
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij