Święty Mikołaj nocą wędruje

Fot. AS 2015.12.07 15:16 / news / czytano 2462 / opinie 0

W niedzielny wieczór 6 grudnia dzieci z Jaworek, Szlachtowej i ze Szczawnicy miały okazję spotkać się ze Świętym Mikołajem, który wszystkie napotkane osoby serdecznie pozdrawiał a dzieciom rozdawał cukierki.

Najpierw Mikołaj pojawił się na rynku w Jaworkach. Na spotkanie wyszło mu kilkoro dzieci wraz z rodzicami. Dzieciaki zostały obdarowane cukierkami. Pamiątką po tym wydarzeniu stało się wspólne zdjęcie zrobione pod dużą choinką, która od niedawna stoi na rynku.

Święty z długą srebrną brodą i dużym workiem na plecach powędrował dalej w stronę Szlachtowej. Tam - obok choinki, pod remizą OSP - dzieci już na niego czekały. Znów rozdawał cukierki. Żartował z dziećmi, pytał, czy były grzeczne a na koniec pozwolił się sfotografować.

W Szczawnicy Święty Mikołaj przeżył prawdziwe oblężenie. Na skwerku w centrum miasta czekało na niego mnóstwo dzieci, tych najmłodszych ale i dużo starszych. Na szczęście zasoby worka z cukierkami były niewyczerpane. Mikołaj zgodnie z obietnicą zaświecił też lampki na choince, która na początku grudnia wyrosła na skwerku. Potem znów pozował do zdjęć i powędrował dalej.

O jego bezpieczną podróż zadbały dwie szczawnickie instytucje Miejski Ośrodek Kultury i Urząd Miasta i Gminy.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij