Szczawnica: Owce, góralski śpiew i powrót do tradycji pasterskich

Fot. Alina Lelito, film Piotr Dydo Rożniecki 2017.10.14 21:35 / news / czytano 2967 / opinie 0

Przy słonecznej, fantastycznej pogodzie, 14 października ulicami Szczawnicy przeszedł jesienny redyk. Morze owiec zalało miasto, czemu towarzyszyły brzękania dzwonków, pobekiwania zwierząt i nawoływania juhasów.

Około 1800 owiec pod wodzą bacy Andrzeja Majerskiego, przy pomocy 11 juhasów, 7 owczarków podhalańskich i 4 border collie udało się spod Malinowa na Piaski, skąd owce były odbierane przez właścicieli. Pokazowy przepęd stada, z góralską muzyką Kapeli Zbójnickiej, stał się nie lada atrakcją dla mieszkańców i licznie przybyłych tego dnia w góry gości. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy.
Źródło: MOK Szczawnica
Zdjęcia: Alina Lelito, film Piotr Dydo Rożniecki
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij