Trudna akcja ratownicza w rejonie Lubania

Fot. Arch. GOPR 2019.01.06 15:03 / news / czytano 778 / opinie 0

W piątek  około godz. 20 do Grupy Podhalanskiej GOPR dotarła informacja o potrzebie ewakuacji dwójki turystów znajdujących się w wiacie namiotowej na Lubaniu. Turyści wyszli z Krościenka około godz. 9, ich celem było schronisko na Studzionkach  w Ochotnicy Górnej. 

Pomimo dobrego przygotowania do wyjścia, warunki terenowe okazały się zbyt trudne do kontynuacji wycieczki, turyści całą drogę z Krościenka pokonali pieszo w głębokim śniegu torując samodzielnie szlak. Ratownicy po dotarciu do poszkodowanych, w dobrej kondycji ewakuowali ich w dolinę. Cała akcja zakończyła się ok 1:30, brało w niej udział 17 ratowników GP GOPR.

Apelujemy aby w najbliższym czasie ograniczyć górskie aktywności i poczekać na stabilizację warunków. Osobom wychodzącym w góry radzimy poruszać się w nartach skiturowych akietach śnieżnych. Warto przed wyjściem zadzwonić do GOPR, aby dowiedzieć się jakie warunki panują na szlaku. Nie zapomnijcie o naładowanym telefonie i zainstalowanej aplikacji Ratunek
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. GOPR
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij