Uciekał policji od Szczawnicy - wpadł na barierkę

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.04.21 19:00 / news / czytano 6330 / opinie 0

Sceny niczym z filmu sensacyjnego rozegrały się dzisiaj (sobota) po godzinie 16.00 w Szczawnicy-Krościenku. 17-latek skończył w rękach policji.

O godzinie 16.00 policja otrzymała zawiadomienie o uszkodzonym pojeździe w Szczawnicy. 17-letni mieszkaniec Krościenka jadąc Volkswagenem golfem od strony Jaworek uszkodził stojący samochód i odjechał.

Funkcjonariusze udali się na miejsce zdarzenia, po drodze jednak zauważyli jadący samochód, kierowcy dali sygnał do zatrzymania. Ten nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Po drodze w okolicy ronda w Krościenku uszkodził radiowóz, który zajechał mu drogę i jeszcze jeden przypadkowy samochód i podjął kolejną próbę ucieczki.

Następnie wykonał manewr skrętu z drogi powiatowej 969 w drogę gminną na ulicę Biały Potok, Tylkę i po przejechaniu około 200 metrów uderzył w metalową barierkę mostku. Wysiadł z samochodu i wraz z dwoma podróżującymi z nim dziewczynami zaczął uciekać. Jak twierdzą świadkowie zdarzenia zatrzymał się dopiero na sygnał o użyciu broni. 

Kierowca w momencie zatrzymania był trzeźwy. Jak informuje Dorota Garbacz rzecznik prasowy nowotarskiej policji 17-latkowi została pobrana krew na obecność narkotyków. Kierujący nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu. 

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij