Uwaga na intensywne opady deszczu

Fot. 2016.02.29 22:18 / news / czytano 2169 / opinie 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu i deszczu w aż pięciu województwach, w tym dla Małopolski.

Polska znalazła się pod wpływem rozległego niżu Zissi, z centrum nad Morzem Śródziemnym w rejonie Korsyki oraz mniejszego, wtórnego niżu wędrującego znad Karpat nad zachodnią Ukrainą i Białorusią. Układy te będą kształtować pogodę do środy 2 marca.

W naszym regionie obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia od 2016-02-29 16:00:00 do 2016-03-01 16:00:00.

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 30 mm. Prawdopodobieństwo: 80%. W końcu okresu ważności ostrzeżenia opady deszczu będą przechodziły w opady deszczu ze śniegiem i miejscami śniegu. Wysoko w górach w okresie ważności ostrzeżenia prognozowane są opady śniegu, które spowodują przyrost pokrywy śnieżnej na szczytach Tatr i Beskidów do 20 cm.

 

Autor: Oprac. red.
Źródło: IMGW-PIB Oddział w Krakowie
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij