VII Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych w Szczawnicy

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.05.27 10:42 / news / czytano 4606 / opinie 0

Na scenie usytuowanej pod Dolną Stacją Kolejki na Palenicę zaprezentowało się 11 Orkiestr Dętych z terenu Powiatu Nowotarskiego. Zwycięzcą niedzielnego konkursu została Orkiestra Dęta OSP z Ochotnicy Dolnej. 

Festiwal zainaugurowała w Szczawnicy parada orkiestr, która przeszła ulicami miasta. Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych to prawdziwe święto i wspaniała zarazem okazja do zaprezentowania szerszej publiczności dorobku muzycznego. Konkurs był też eliminacją do Małopolskiego Przeglądu Orkiestr Dętych „ Echo Trombity” w Nowym Sączu. Organizatorami festiwalu byli: Starostwo Powiatu Nowotarskiego, Miasto i Gmina Szczawnica, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Sponsorami PZU oraz Firma „Akord”. 

W jury zasiedli: Leszek Łopalewski wieloletni muzyk Filharmonii Lubelskiej, obecnie nauczyciel i kierownik sekcji instrumentów dętych w Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Sączu. Dr Waldemar Groń dyrygent, współpracował m.in. z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Krakowską Młodą Filharmonią, Orkiestrą Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie oraz orkiestrami dętymi działającymi na terenie Małopolski. Józef Bartusiak były muzyk Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej i instruktor orkiestr dętych w Małopolskim Centrum Kultury. Obecnie instruktor muzyczny w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu i dyrygent Nowosądeckiego Big Bandu. 

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
  • I miejsce i nagrodę w wysokości 1000 złotych plus dwa bony o wartości 200 zł każdy Orkiestrze Dętej OSP z Ochotnicy Dolnej;
  • II miejsce i nagrodę w wysokości 700 złotych plus dwa bony Miejskiej Orkiestrze Dętej z Nowego Targu;
  • III miejsce i nagrodę w wysokości 500 złotych plus dwa bony Orkiestrze Dętej OSP z Krościenka nad Dunajcem.
Nagrodę Specjalną w wysokości 500 złotych otrzymał Big-Band z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Nowym Targu. Zespoły te zostały zakwalifikowane do Małopolskiego Przeglądu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”, który odbędzie się w Nowym Sączu.

Dodatkowo Jury przyznało wyróżnienia: Strażackiej Orkiestrze Dętej z Lipnicy Wielkiej - 400 złotych, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP w Skawie - 300 złotych, Gminnej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej z Szaflar - 300 zł, Orkiestrze Dętej z Łapsz Wyżnych - 300 złotych. Bony o wartości po 200 złotych przyznało orkiestrom z Lipnicy Małej, Gronkowa oraz Nowej Białej.
Autor: Oprac. red.
Źródło: pck.nowotarski.pl
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij