Wójt z absolutorium, ale zaufanie zachwiane

Fot. 2020.06.25 18:00 / news / czytano 1087 / opinie 0

W czwartek 25 czerwca na sesji Rady Gminy Krościenko n.D. radni podjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie udzielenia wójtowi Janowi Dydzie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2019.

Radni z Krościenka jednogłośnie udzielili wójtowi absolutorium. Głosowanie nad absolutorium poprzedził raport o stanie gminy za rok 2019 wraz z dyskusją. Następnie rada gminy przeprowadziła głosowanie nad udzieleniem wójtowi wotum zaufania. O ile w kwestii absolutorium radni nie mieli wątpliwości, tak głosując nad wotum zaufania dla wójta byli wyraźnie podzieleni. 

Komisja Oświaty wraz z Komisją Infrastruktury zawnioskowały do Komisji Rewizyjnej o przeprowadzenie kontroli w zakresie poprawności przeprowadzenia przetargu na Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz Rewitalizacji Ratusza. Wniosek był prawdopodobnie następstwem pojawienia się artykułu pt. "Gmina Krościenko nad Dunajcem ukarana, straciła prawie pół miliona złotych dofinansowania" 

W efekcie radni udzielili wotum zaufania wójtowi za rok 2019 - 8 głosami "za" przy 7 "wstrzymujących". 


 

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij