Wracają polsko-słowackie patrole

Fot. 2020.08.12 20:00 / news / czytano 577 / opinie 0

Po kilkumiesięcznej przerwie związanej z pandemią COVID-19 wznowiona została realizacja wspólnych polsko-słowackich patroli.

Karpacki Oddział Straży Granicznej swoim zasięgiem obejmuje województwo małopolskie i świętokrzyskie oraz ponadto administruje południowym odcinkiem granicy państwowej RP, stanowiącym jednocześnie odcinek wewnętrznej granicy Strefy Schengen, o łącznej długości 319,49 km - granica z Republiką Słowacką.

Funkcjonariusze KaOSG wraz z funkcjonariuszami słowackiej Policji systematycznie patrolują pogranicze polsko-słowackie, w ten sposób zabezpieczając wspólny odcinek granicy państwowej. Patrole polskich i słowackich funkcjonariuszy prowadzone są zarówno po polskiej jak i słowackiej  stronie granicy.
 
Do zadań realizowanych przez wspólne patrole należy m.in.:
  • ujawnianie i zatrzymywanie osób, które przekroczyły nielegalnie granicę państwową, osób usiłujących nielegalnie przekroczyć granicę państwową praz osób podejrzanych o dokonanie takiego przekroczenia,
  • legitymowanie, kontrola osób i pojazdów, w tym kontrola ruchu drogowego,
  • współpraca przy poszukiwaniu osób i rzeczy,
  • podejmowanie działań o charakterze prewencyjnym oraz ujawnianie sprawców przestępstw i wykroczeń, a także podejmowanie innych czynności z tym związanych,
  • współpraca przy zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kolejowym,
  • wymiana uwag i doświadczeń z wykonywanej służby.
W związku z pandemią COVID-19 wspólne działania służb po dwóch stronach granicy zostały tymczasowo zawieszone, jednak od początku sierpnia międzonarodowe zespoly ponownie patrolują polsko-słowackie pogranicze.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij