Festiwal Baśni i Bajki 2016 „Legendy Pienińskie” (Szczawnica 16.06.2016)

Fot. 2016.06.13 19:25 / imprezy / czytano 4102

Szczawnicki Dworek Gościnny po raz kolejny otwiera swoje podwoje dla najmłodszych. 16 czerwca 2016, od godz. 15.00, odbędzie się w Dworku Gościnnym ósma edycja Festiwalu Baśni i Bajki. Tegoroczne edycja upłynie pod znakiem regionalnych tradycji.

Jak co roku, Festiwal odbywa się dzięki zaangażowaniu dzieci i młodzieży z lokalnych placówek edukacyjnych, które wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowują spektakle prezentowane na sali głównej Dworku Gościnnego.

W  tym roku w Festiwal angażuje się też  Muzeum Pienińskie, które z okazji obchodzonego Roku Szalayowskiego przygotowuje dla najmłodszych specjalne warsztaty malowania godeł szalayowskich oraz haftu góralskiego. Wśród wielu atrakcji festiwalowych odbędą się również: nauka tańca góralskiego, malowanie na szkle, które poprowadzi Anna Madeja, super fryzurki- góralskie warkocze! i malowanie twarzy- animowane przez młodzież z OHP, konkursy z nagrodami oraz spotkanie z autorkami  książki pt. „Pieniny dla rodziny”- Ewą Stadtmüller oraz Haliną Mastalską. Ponadto odbędzie się premierowy pokaz wyjątkowego filmu, powstałego specjalnie na nasz Festiwal, na którym najmłodsi opowiadają pienińskie legendy.

Organizatorami  tegorocznej edycji są: Fundacja Andrzeja Mańkowskiego oraz Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica. przy współpracy : Muzeum Pienińskiego im J. Szalaya w Szlachtowej, Szkoły Podstawowej im H.Sienkiewicza w Szczawnicy, Miejskiego Przedszkola w Szczawnicy, Szkoły Podstawowej im. JP II w Szlachtowej, Publicznego Gimnazjum im. Ks. Prof. J Tischnera w Szczawnicy, Ochotniczych Hufców Pracy w Szczawnicy-Jablonce , WTZ ”Perła” w Szczawnicy . Wsparcia udzieliły firmy: Bemar oraz Napora.


Dodaj do:


Ostatnie komentarze

MArta Sęk2016.06.06 16:06
Ja też piszę książki
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij