Koncert Brazilian - Polish Connection (Szczawnica 11.07.2015)

Fot. 2015.07.08 19:56 / imprezy / czytano 2212

Gorące, południowe rytmy: samba, salsa, bossa nova w wykonaniu brazylijczyka Guila Guimaraesa oraz polskich muzyków jazzowych.

BRAZILIAN – POLISH CONNECTION to zespół, na którego koncercie usłyszeć można gorące, południowe rytmy, takie jak: samba, salsa, bossa nova. Podstawą tego projektu jest pochodzący z Brazylii artysta Guil Guimaraes, który przybliża polskiej publiczności swoje muzyczne korzenie...

GUIL GUIMARAES – kontrabasista, gitarzysta, aranżer – ur. W Pernambuco w Brazylii, studiował psychologię na Uniwersytecie w Rio de Janeiro, a także muzykę na Federalnym Uniwersytecie w Paraibie, gdzie 11 lat pracował w tamtejszej orkiestrze symfonicznej. Współpracował i nagrywał ze znanymi muzykami brazylijskimi, takimi jak: Jorino Santos Neto, Elba Ramalho, Marco De Carvallo, Washington Espinola i wieloma in. Wystąpił na Montreaux Jazz Festival (Szwajcaria) z zespołem Elba Ramalho.

W 1995 r. przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych na zaproszenie Dr. Frederika Teubera, by pogłębić swą wiedzę muzyczną na Uniwersytecie Południowej Karoliny. W 2000 roku przybył do Seattle, gdzie zaczął brać udział w wielu jazzowych festiwalach, takich jak: Earshot Jazz Festiwal, Folklife i Bumbershoot.. Występował również ze swoim autorskim składem: Guil Gimaraes Trio. Grywał z wieloma lokalnymi grupami i artystami, jak Orville Johnson, Hans Teuber, Mango Son, The Rez Trio, Mike Ivster, Jeff Bush, i wieloma innymi... Mieszkał w U.S.A. przez 10 lat poznając amerykańską kulturę i jazz, który zaczął (w swych kompozycjach ) łączyć z rodzimą brazylijska muzyką. Zwieńczeniem tych doświadczeń było nagranie autorskiego projektu BACK HOME w towarzystwie Jeff Busha (perkusja) i Julio Jarequi (piano).

W 2005 roku przeprowadził się do Europy (Londyn), gdzie zaczął współpracować z tamtejszymi muzykami. Współpraca ta została zwieńczona kolejnym nagraniem studyjnym. Obecnie artysta ten przebywa w Polsce, gdzie uczestniczy w rozmaitych projektach muzycznych.

Skład zespołu:
Guil Guimaraes - gitara basowa/wokal
Tomasz Mucha - skrzypce
Maciej Muszyński - gitara
Bartek Staromiejski- perkusja

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij