Rodzinny Piknik z Latawcem (Łapszanka 12.10.2019)

Fot. 2019.10.06 20:11 / imprezy / czytano 644

W imieniu organizatorów tegorocznego RODZINNEGO PIKNIKU Z LATAWCEM, pragniemy zaprosić 12.10.2019 (sobota) na Przełęcz nad Łapszanką dzieci wraz z rodzicami na to niezwykłe wydarzenie połączone z konkursem latawców.


Co roku, ta wyjątkowa impreza, gromadzi pod jednym niebem mieszkańców naszych dwóch, pięknych gmin Czorsztyn i Łapsz Niżnych.

Tegorocznym motywem konkursu latawców będzie: 
Zwiększenie wiedzy wśród uczestników pikniku na temat Czarnogóry oraz polsko-słowackiego Ekomuzeum „Dziedziny Dunajca”, które powstało na terenie trzech krain Pienin, Spisza i Podhala (gminy: Czorsztyn, Łapsze Niżne, Nowy Targ i Czerwony Klasztor). Zadaniem biorących udział w konkursie będzie porównanie jednego z trzech dziedzictw:
a) przyrodniczego: parki, rzeki, jeziora, góry, miejsce
b) kulturowego: zwyczaje, kuchnia, język/ gwara/, strój, legendy
c) historycznego: bohaterowie, wydarzenia
między Ekomuzeum a Czarnogórą.

Polsko-słowackie Ekomuzeum "Dziedziny Dunajca", powstało w marcu tego roku, i jest siecią współpracy obiektów (kultury, turystyki, organizacji pozarządowych) na terenie czterech gmin: Czorsztyn, Łapsze Niżne, Nowy Targ i Czerwony Klasztor. Nasze małe Ekomuzeum promuje bogate dziedzictwo przyrodniczo-kulturowo-historyczne trzech krain Pienin, Spisza i Podhala.

To dziedzictwo jest przedmiotem tegorocznego konkursu. Należy wybrać jeden z jego aspektów (przyrodę, kulturę albo historie) i znaleźć elementy wspólne w Czarnogórze

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: https://gok.lapszenizne.pl/?p=723

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij