Wystawa Tkaniny Unikatowej (Szczawnica 04.01.2023 - 28.02.2023)

Fot. 2023.01.08 09:41 / imprezy / czytano 193

Autorką prac jest Dagmara Chotnicka - Świat. Zapraszamy do Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy!

DAGMARA CHOTNICKA-ŚWIAT Urodzona 12.11.1968 roku we Wrocławiu. W latach 1994 1999 studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny im. M. Abakanowicz). W latach 1999 - 2001 studia podyplomowe w zakresie dyscypliny plastyczne w architekturze – tkanina.
 
Dla artystki tkanina jest sposobem na przedstawienie własnego widzenia świata. Stosując sploty pokazuje istotę tkaniny. Wąska gama kolorystyczna umożliwia wniknięcie w strukturę tkaniny. Dąży do przekazania myśli, treści poprzez minimalizm i symbolizm. Obserwacja natury skłania do refleksji i podsuwa tematy do prac artystycznych. Projekty tkanin powstają w większości w oparciu o autorskie zdjęcia wykonane w różnych sytuacjach i miejscach. Ciągle poszukuje swojego miejsca w świecie sztuki, oraz sposobu wyrażania się poprzez tkaninę. W swoich pracach stosuje naturalne materiały wełnę, jutę, len.


Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij