Baroque Collegium 1685 na Podkarpaciu

Fot.  Piotr Nowak oraz Tomasz Mielnik, www.festiwalkresow.pl 2021.07.31 07:50 / news / czytano 390 / opinie 0

Międzynarodowy zespół Baroque Collegium 1685 z siedzibą w Szczawnicy, koncertował w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów na Podkarpaciu. 

Założycielka zespołu i dyrektor artystyczny - Agnieszka Żarska, zaproponowała program składający się z fragmentów wielkich Oratoriów J.F.Haendla oraz zaprosiła do współpracy Michała Sławeckiego - kontratenora, który zaprezentował arie Dawida z Oratorium „Saul”, a także wybrane arie z Oratorium „Mesjasz”. Zabrzmiały też znakomite chóry i uwertury z haendlowskich oratoriów, m.in.  rzadko wykonywana uwertura do Oratorium „Teodora”. Koncerty odbyły się w  barokowym kościele OO. Franciszkanów w Przemyślu oraz w kościele w Narolu. Interpretacje dzieł zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność, wykonawcy otrzymali owacje na stojąco oraz bisowali po każdym z koncertów. 

Ponadto zespól wokalny Baroque Collegium 1685, którego trzon stanowią śpiewacy ze Szczawnicy, zapewnił oprawę muzyczną uroczystej Mszy Świętej w konkatedrze w Lubaczowie, transmitowanej na kanale TVP Polonia. Zabrzmiały utwory a cappella A.Lottiego, Maxa Regera oraz Henryka Mikołaja  Góreckiego.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Autor: SCK
Zdjęcia: Piotr Nowak oraz Tomasz Mielnik, www.festiwalkresow.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij