Haftowana niespodzianka czyli warsztaty z Krystyną Walosik

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.08.13 14:53 / news / czytano 3388 / opinie 0

Dzisiaj w galerii Gminnego Centrum Kultury w Krościenku n.D dzieci mogły spróbować swoich umiejętności manualnych w pracy z igłą i nitką.

Warsztaty poprowadziła Krystyna Walosik, nauczycielka, członkini Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Pani Krystyna ukończyła bibliotekoznawstwo i wychowanie fizyczne na WSP w Krakowie. Na co dzień jest nauczycielem- bibliotekarzem w Szkole Podstawowej  w Krościenku i oprócz zainteresowań czytelniczych pasjonuje się piłką siatkową i haftem krzyżykowym.

Podczas zajęć, w których uczestniczyło 19 dzieci, mali artyści zapoznali się z podstawowym słownictwem związanym z haftem: kordonek, mulina, kanwa, ścieg itd. - Technika haftu krzyżykowego tylko z początku wydaje się trudna, zwłaszcza dla dzieci, które po raz pierwszy trzymają w ręku igłę. Początkowo wymaga sprawności manualnej, koncentracji, precyzji i cierpliwości. Komu uda się ją opanować i chce haftować większe wzory lub obrazy wystarczy dużo, dużo czasu i chęci - mówi Pani Krystyna.
 
Pani Krystyna Walosik w pracy zawodowej próbuje zarazić dzieci pasją haftowania, bowiem od trzech lat prowadzi w szkole kółko zainteresowań "Hafcik". I jak dzisiaj można było zauważyć kilku nowych chętnych na pewno się znajdzie. 
 
Cykl spotkań czwartkowych to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Artystów Pienińskich oraz Gminnego Centrum Kultury w Krościenku. Co tydzień, w wakacyjne czwartki dzieci mogą bezpłatnie korzystać z proponowanych zajęć. Obecnie w galerii GCK można oglądać zbiorową wystawę artystów z SAP do obejrzenia której serdecznie zapraszamy. Na wystawie swoje prace pokazali: Monika Ziemianek-Sztajer, Krystyna Walosik, Klaudia Jankowska, Wiktor Ćwiertniewicz oraz gościnnie Eliza Jankowska.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij