Muzyka świata w Dworku Gościnnym

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.04.28 08:07 / news / czytano 7545 / opinie 0

Na scenie szczawnickiego Dworku Gościnnego wystąpiła jedna z najsłynniejszych polskich kapeli folkowych, grającą muzykę inspirowaną kulturą Orientu, Bałkanów i Bliskiego Wschodu.

Grupa Dikanda sformowała się w Szczecinie w 1997 roku, do tej pory wydali 5 płyt. Obecnie w skład grupy wchodzą: Anna Witczak - śpiew, akordeon,  Katarzyna Dziubak - skrzypce, śpiew, Katarzyna Bogusz - śpiew, Daniel Kaczmarczyk  - bębny, Piotr Rejdak - gitara  oraz Grzegorz Kolbrecki -  kontrabas.

Podczas wczorajszego koncertu członkowie grupy pokazali, że śpiewają i grają to co sami czują, bo ich muzyka jest emocjonalna. Ponad półtoragodzinny występ był widowiskiem pełnym śpiewu, rytmu i tańca. Inspiracją dla zespołu są ludowe melodie zaczerpnięte z muzyki cygańskiej, rosyjskiej, hinduskiej i afrykańskiej. Wystąpili na wielu znaczących polskich i europejskich festiwalach, gdzie zdobyli liczne nagrody i wyróżnienia:

  • I Nagrodę i nagroda publiczności na festiwalu „Nowa tradycja” w 1999 r; 
  • I Nagrodę na festiwalu „Eurofolk” 1999 r;
  • III miejsce na Folkowym Fonogramie Roku za płytę „Jakhana Jakhana” w 2002 r;
  • I Nagroda i nagroda publiczności na festiwalu „Folkherbst 2004” w Plauen;
  • Płyta roku 2005 niemieckiego czasopisma „Folker” dla „Usztijo”.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij