Opowieść o inności i strachu - down_us. Zaproszenie na warsztaty.

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.12.01 09:27 / news / czytano 5496 / opinie 0

Wczoraj w ramach projektu odbył się wzruszający spektakl, w którym zagrali m.in. Magdalena Walach i Marcin Sianko. Dzisiaj organizatorzy zapraszają na warsztaty do Dworku Gościnnego.

Wystawiony wczoraj w Dworku Gościnnym spektakl to opowieść o ciekawej ludzkiej historii, ważnym i trudnym temacie. Był humor, lekkość i dowcip, świetne aktorstwo, tekst i reżyseria. W spektaklu wzięli udział znani aktorzy scen krakowskich i warszawskich, znani także z licznych produkcji telewizyjnych.

Po spektaklu odbyła się licytacja aniołka na rzecz podopiecznego Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczawnicy, chorego na białaczkę. Aukcję przeprowadziła Janina Zachwieja prezes szczawnickiego oddziału PSOUU. Aniołek został sprzedany za kwotę 500 złotych.

Przedstawieniu towarzyszą warsztaty „Sztuka Dialogu”, na które zapraszamy do Dworku Gościnnego w Szczawnicy już dziś 01. grudnia w godzinach 15:15 do 20:15.

Celem warsztatów jest uwrażliwienie ludzi młodych jak również osób dorosłych na problemy osób uważanych za „Inne”, przekazanie im umiejętności odpowiedniego operowania językiem w nazywaniu odmienności oraz doprowadzenie do zmiany w sposobie myślenia o odmienności z negatywnego na pozytywne.
 
Spektakl realizowany jest w ramach projektu „down_us II edycja” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat nad tym wydarzeniem objął m.in. Minister Pracy i Polityki Społecznej, Marszałek Województwa Małopolskiego, Kardynał Stanisław Dziwisz,  Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, Prezes Fundacji Andrzeja Mańkowskiego.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij