Ósmy Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych w Szczawnicy

Fot. Pieninyinfo.pl, Alina lelito 2014.05.26 15:34 / news / czytano 3998 / opinie 1

Na scenie przy dolnej stacji kolejki linowej na Palenicę zaprezentowało się w tym roku 10 Orkiestr Dętych z Powiatu Nowotarskiego. Najlepsi okazali się reprezentanci Miejskiej Orkiestry Dętej z Nowego Targu.

Festiwal zainaugurowała parada orkiestr, która przeszła Promenadą Spacerową nad Grajcarkiem. Konkurs po raz trzeci z rzędu odbył się w Szczawnicy i wyłonił pięć najlepszych orkiestr, które zakwalifikowały się do Małopolskiego Przeglądu Orkiestr Dętych „ Echo Trombity” w Nowym Sączu. Nagrody wręczali Bogusław Waksmundzki Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego oraz Grzegorz Niezgoda Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.  

W jury zasiedli: płk Franciszek Suwała - dyrygent orkiestr wojskowych, wieloletni komendant Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku, kpt. Stefan Żuk - muzyk, tamburmajor i kapelmistrz sławnej Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Ochrony Pogranicza i następnie Straży Granicznej, stacjonującej w Nowym Sączu oraz Stanisław Migacz – główny inspektor Orkiestr Dętych, przedstawiciel i koordynator ds Orkiestr Dętych Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

Wyniki: 
I miejsce i nagrodę w wysokości 900 złotych dla Miejskiej Orkiestry Dętej z Nowego Targu;
II miejsce i nagrodę w wysokości 700 złotych dla Orkiestry Dętej OSP z Ochotnicy Dolnej;
III miejsce i nagrodę w wysokości 500 złotych Ex aequo dla Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Szaflar oraz Orkiestry Dętej OSP z Kacwina

Nagrodę Specjalną w wysokości 900 złotych otrzymał Big-Band z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Nowym Targu. Zespoły te zostały zakwalifikowane do Małopolskiego Przeglądu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”, który odbędzie się w Nowym Sączu.

Dodatkowo Jury przyznało wyróżnienia w wysokości po 300 złotych dla Orkiestr Dętych z Łapsz Wyżnych, Maniów, Jurgowa, Gronkowa i Lipnicy Małej.

Organizatorami festiwalu byli: Starostwo Powiatu Nowotarskiego, Miasto i Gmina Szczawnica, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Patronat medialny nad imprezą sprawował Pieniński Portal Informacyjny.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl, Alina lelito
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

trąbka2014.05.27 07:05
Szczawnica też kiedyś miała orkiestrę.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij