Szczawnicki park z muzyką za pan brat

Fot. AS 2016.07.03 13:49 / news / czytano 2940 / opinie 0

W altanie Parku Dolnego w Szczawnicy w sobotę 2 lipca o godzinie 17.00 zabrzmiał pierwszy z letnich koncertów muzycznych. Zebranych w parku słuchaczy w imieniu występujących przywitał Piotr Gąsienica, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy.

Zainaugurował tym samym cykl koncertów, które będą rozbrzmiewały tego lata w szczawnickim parku i nie tylko. W sobotę melomani mieli okazję posłuchać pieśni sopranowych w wykonaniu Joanny Radziszewskiej. Śpiewaczce na fortepianie akompaniował Gajusz Kęska. Przygotowany przez nich program muzyczny składał się z kompozycji Wolfganga Amadeusza Mozarta, Hugo Wolfa, Fryderyka Chopina a także pieśni Modesta Musorgskiego, Mikołaja Rimskiego-Korsakowa, Siergieja Rachmaninowa, Gabriela Faure, Claude'a Debussy'ego, Joaquina Rodrigo, Fernanda J. Obradorsa.

Sobotni szczawnicki koncert został zorganizowany w ramach festiwalu pod hasłem Małopolska Akademia Talentów i jest jednym z kilkunastu w tym cyklu. Ideą festiwalu, nad którym patronat honorowy objął Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego, jest prezentacja muzyki klasycznej wśród mieszkańców małych miejscowości regionu i organizowanie tego typu wydarzeń kulturalnych dostępnych dla wszystkich. Inne koncerty z tej serii odbywają się między 25 czerwca a 10 lipca w Tymbarku, Szczyrzycu, Łącku, Żegocinie, Piwnicznej Zdroju, Starym Sączu, Limanowej, Jaworkach i w Krościenku nad Dunajcem. Ich organizatorem jest Stowarzyszenie Artystyczne "Porta Musicae".

Słoneczne sobotnie popołudnie sprzyjało spacerom, a muzyka, która rozbrzmiewała w szczawnickim parku, ściągnęła w okolice altany sporo słuchaczy.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij