Szlakiem krościeńskich galerii (8 sierpnia o 19:00) - zapowiedź

Fot. 2020.08.08 12:56 / news / czytano 350 / opinie 0

Trzecia odsłona "Pienińskiego sacrum" - projektu zrealizowanego z programu MKiDN Kultura w sieci - to prawdziwy kalejdoskop sztuk i artystycznych osobliwości. Różnorodność i wielobarwność twórczości krościeńskich artystów, praktykowana nierzadko w sztafecie pokoleniowej, stanowi o tożsamości kultury tego pięknego regionu Małopolska.

Wraz z przewodnikiem, Marianem Jaroszem, odwiedzimy cztery autorskie galerie krościeńskie, w których powstają i są eksponowane unikatowe i jedyne w swoim rodzaju dzieła sztuki: Galerię Makiet Zbigniewa Urbańskiego, Galerię Marii i Stanisława Czepielów, Galerię Osobliwości Anny i Tadeusza Olesiów i Galerię Pod Okółkiem Andrzej Michał Beliczyński.

Nie zabraknie oczywiście muzyki góralskiej w wykonaniu Kapeli Jaśka Kubika z Krościenka n.D. oraz organowej wprost z krościeńskiego kościoła, która jest wspólnym mianownikiem wszystkich odcinków cyklu. Utwory Mikołaja z Krakowa, jedne z najstarszych zabytków polskiej literatury instrumentalnej oraz improwizacje wykona krakowski wirtuoz Marek Stefanski.

Premiera w najbliższą sobotę 8 sierpnia o godz. 19:00 na www.arsproarte.pl oraz w mediach społecznościowych. ZAPRASZAMY!
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij