Warsztaty Czwartkowe z Moniką Ziemianek - filc i zdobienie aniołów

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.08.07 11:18 / news / czytano 3000 / opinie 0

Kolejne spotkanie, w czwartek w sali Gminnego Centrum Kultury w Krościenku n.D, przyciągnęło dużą grupę dzieci zainteresowanych zabawą formami przestrzennymi.

Warsztaty prowadziła Monika Ziemianek - Sztajer, która jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. W swojej pracy twórczej wykonuje zarówno przepiękne anioły z masy solnej, które później zdobi, jak również wykorzystuje inne materiały do zajęć z dziećmi. Na co dzień pracuje jako terapeuta zajęciowy w Ośrodku na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczawnicy i tam także wykorzystuje swoje doświadczenie plastyczne.

Dzieci uczestniczące w czwartkowych zajęciach spróbowały sił w zabawie z filcem. Sztuka filcowania dostarczyła dzieciom mnóstwa wrażeń i nowych doświadczeń, głównie tych z pracy z igłą i nitką. W efekcie powstały piękne przestrzenne ozdoby i zabawki.

Filc nie jest tkaniną, mimo że posiada właściwości podobne do tkaniny. Jest bardziej sztywny wskutek „zbicia się” kolejnych warstw w całość. Warstwami są najczęściej włókna zwierzęce przeważnie w postaci wełny lub sierści. Surowcem do wytwarzania filcu może być wełna i sierść prawie wszystkich zwierząt hodowlanych oraz niektóre włókna sztuczne. Często do produkcji filców stosuje się mieszanki włókien naturalnych i sztucznych. Proces spilśniania jest procesem, w którym produktem końcowym jest filc tkany. Jest to idealny efekt całkowitego spilśniania, który w takiej mierze przybiera również nazwę filcowania. 

Dla najmłodszych uczestników zajęć i tych którzy nie chcieli pracować z filcem pani Monika miała alternatywę. Przywiozła ze sobą kilka aniołków z masy solonej, która należało pięknie przyozdobić farbami.

Za tydzień kolejne spotkanie, tym razem zaprasza Krystyna Walosik - nauczycielka, artystka zajmująca się haftem krzyżykowym. 

Warsztaty wakacyjne to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Artystów Pienińskich i Gminnego Centrum Kultury w  Krościenku n.D.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij