Wystawa prac Wiesława Borkowskiego w Szanghaju

Fot. KGSZA 2015.12.30 09:29 / news / czytano 4082 / opinie 0

W Konsulacie Generalnym RP w Szanghaju 6 grudnia 2015 roku została otwarta wystawa prac Wiesława Borkowskiego z Krościenka.

Obrazy, które zostały zaprezentowane podczas wystawy to wspomnienia z lata 2015, kiedy artysta spędził wakacje w Polsce.

- Oprócz widoków z Krościenka nad Dunajcem, leśne i górskie pejzaże powstały w wyniku pomocy przy montażu ścieżek przyrodniczych w Gorcach – opisuje swoje obrazy artysta. – Każdy postój dawał kilka minut na obserwacje i przelanie na papier najpiękniejszego kadru. Kolory zostały nałożone po powrocie.
 
Wiesław Borkowski Jr. Urodził się w 1989 r., pochodzi z Krościenka nad Dunajcem w Pieninach. Artysta-sinolog z pasji i wykształcenia. Po studiach sinologicznych na Uniwersytecie Warszawskim i równoczesnej praktyce malarsko-kaligraficznej u mistrza Stanisława Tworzydło ukończył 3-letnie studia magisterskie na China Academy of Art w Hangzhou na wydziale malarstwa chińskiego. Obecnie Mieszka w Hangzhou, zajmuje się głównie artystyczną pracą twórczą i pracuje, jako nauczyciel sztuki. Jako pierwszy obcokrajowiec w historii zdobył Grand Prix tego wydziału na najlepszą pracę dyplomową ("Dialog Apsary z Aniołem", 2015) - nagrodzoną pracę prezentujemy poniżej;


Zainteresowania artystyczne Wiesława Borkowskiego obejmują przede wszystkim dialog między Wschodem i Zachodem oraz sztukę religijną. Największą zaś pasją jest szkicowanie – jak sam mówi, rzadko rozstaje się ze szkicownikiem. W twórczości Borkowski wykorzystuje techniki z obszaru malarstwa chińskiego i kaligrafii, a za artystyczne media służą mu papier, jedwab oraz porcelana, nie ogranicza się jednak tylko do nich.
 
Z twórczością Wiesława Borkowskiego można zapoznać się na stronie internetowej: www.baiwei.pl.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: KGSZA
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij