Uroczystości żałobne w intencji ks. Józefa Piszczka

2013.04.16 19:23 / news / czytano 3317 / opinie 0

Uroczystości żałobne w intencji zmarłego misjonarza odbędą się w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Tylmanowej 18 kwietnia o godz. 16.00. Eucharystii będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Uroczystości pogrzebowe ks. Józefa Piszczka odbyły się 9 i 10 kwietnia br. w Kongo. Przy trumnie zmarłego czuwali całą noc mieszkańcy Oyo i przybyli goście. Byli wśród nich nie tylko katolicy, ale i protestanci oraz członkowie innych wspólnot religijnych. Ciało zostało pochowane niedaleko parafialnego kościoła w kongijskiej ziemi zgodnie z jego wolą. W uroczystościach pogrzebowych wzięło udział kilka tysięcy osób, parafian i chrześcijan przybyłych nawet z Brazzaville i  innych kongijskich miejscowości.

O godz. 15.30 przed Mszą Świętą żałobną będzie odmówiona modlitwa różańcowa za zmarłego kapłana.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij