Bez porównywania nie znajdziesz najtańszych ofert OC (art. sponsorowany)

Fot. 2020.03.17 19:44 / news / czytano 490 / opinie 0

Co roku właściciele samochodów przeżywają dzień, w którym trzeba wybrać, a potem zapłacić za ubezpieczenie OC samochodu. 

Część z nich odpuszcza temat i godzi się, by ubezpieczyciele automatycznie przedłużyli aktualną polisę. To może być kosztowny błąd! Jak Ty postępujesz tego dnia? Dlaczego warto zająć się tą sprawą osobiście?

Ryzyko nie popłaca

Bez względu, czy tego chcesz, czy nie, musisz wykupić ubezpieczenie OC. Pamiętaj, że jeśli postanowisz jeździć samochodem osobowym bez OC, to mogą spotkać Cię przykre konsekwencje. Gdy spowodujesz wypadek, to z Twojej kieszeni pokryte zostaną wyrządzone przez Ciebie szkody materialne i osobiste. To mogą być potężne sumy! 

Policja podczas kontroli sprawdza obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu. Możesz dostać także karę od UFG, czyli Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który weryfikuje, czy zarejestrowane pojazdy mają aktualne ubezpieczenia OC. Jeśli brak ciągłości w ubezpieczeniu jest większy niż 14 dni, to zapłacisz karę w wysokości aż 5200 zł! Nie warto więc bezsensownie ryzykować. Zakres każdej polisy jest taki sam, więc najlepiej znaleźć najtańsze OC. Jak to zrobić? I co wpływa na jej cenę?  

Doświadczenie za kierownicą

To jedna z istotniejszych kwestii przy wycenie ubezpieczenia OC dla kierowcy. Lata doświadczenia w prowadzeniu samochodu oraz setki tysięcy przejechanych kilometrów są doceniane przez ubezpieczycieli. Jeśli na liczniku kilometrów Twojego samochodu jest liczba, która pozwoliłaby na wielokrotne okrążenie kuli ziemskiej, to można założyć, że spotkałeś się na drodze z wieloma różnymi sytuacjami i zagrożeniami. Jednocześnie nic tak nie buduje pewności siebie i działania, jak praktyka. A to właśnie stanowczość i zdecydowanie są bardzo ważny przy bezpiecznym prowadzeniu pojazdów.

Szkoda, że zaistniała 

Samo doświadczenie nie wystarczy. Wprawdzie mówi się, że człowiek uczy się na błędach, ale w przypadku ubezpieczenia OC, popełnianie ich na drodze jest kosztowne. Nawet gdy masz na liczniku trasę z Ziemi na Księżyc i z powrotem, to jeśli co roku powodujesz szkody, to wycena polisy dla Ciebie będzie najprawdopodobniej droższa.

Przyjmuje się, że rok bezszkodowej jazdy to nawet 10% zniżki na OC. Łatwo sobie wyobrazić, że 6 lat bezpiecznej jazdy bez wypadku lub kolizji może przełożyć się nawet na o 60% mniejszy koszt ubezpieczenia OC. Niestety szkody są podwójnie karane. Każda szkoda może pozbawić Cię 20% zniżki.  

Szybcy i młodzi

Czy wszyscy młodzi kierowcy jeżdżą brawurowo i nieodpowiedzialnie jak bohaterowie popularnej serii filmów? Na pewno nie, ale statystyki wypadków mówią, że to właśnie osoby do 25. roku życia powodują statystycznie najwięcej wypadków. Niestety, jeśli jesteś w grupie wiekowej 18-25 lat, to Twoja składka OC może być wyższa. Jest na to jednak sposób!

Jeśli ustalisz z którymś z rodziców, doświadczonym za kierownicą członkiem rodziny lub znajomym kierowcą, to możesz zostać współwłaścicielem pojazdu. Dzięki temu skorzystasz ze zniżek na OC osoby, która aktualnie je posiada. Możesz zaoszczędzić nawet 347 zł na ubezpieczeniu!

Wsi spokojna, wsi wesoła

Nie tylko Jan Kochanowski przed wiekami, ale także współcześni ubezpieczyciele doceniają zalety małych miejscowości i wsi - choć zwracają uwagę na ich inne walory. Dla TU liczy się natężenie ruchu kołowego, co przekłada się na mniejsze szanse na zdarzenie drogowe. W dużych miastach, korki, pośpiech oraz tłok powodują nerwowość, które zwiększają prawdopodobieństwo stłuczki lub wypadku. Jeśli jesteś z małej miejscowości lub wsi, to Twoje szanse na tanie ubezpieczenie rosną. 

Marka też ma znaczenie

Czy ważne jest, czym jeździsz? Zdecydowanie tak! Nie tylko pojemność silnika wpływa na wysokość OC. Liczy się także marka samochodu. Ubezpieczyciele zwracają uwagę na statystyki wypadków. Jeśli w jakiegoś typu pojeździe dochodzi częściej do zdarzeń drogowych, to wzrasta ryzyko ubezpieczeniowe, a w konsekwencji cena polisy. Jeśli więc Twój samochód to Dacia, Suzuki lub Kia, to masz szansę znaleźć bardzo tanie OC. Z kolei BMW, Lexus, Chrysler oraz Saab mogą Ci to utrudnić.

Porównuj, by znaleźć

Nawet jeśli spełniasz wszystkie powyższe kryteria, to nie oznacza, że dostaniesz najtańsze ubezpieczenie OC. Musisz zrobić jeszcze jedną rzecz - wykazać się aktywnością! Wszyscy ubezpieczyciele oferują polisy OC o tym samym zakresie. Jednak różnią się one wysokością składki. Nie ma więc sensu kupować tej samej usługi w wyższej cenie. Lepiej porównać oferty. Jak to zrobić? Oblicz OC na mubi.pl i wybierz tę najtańszą. Proste, łatwe i oszczędne! Do tego możesz zrobić to w domu, w komfortowych warunkach, siedząc w fotelu i pijąc ciepłą kawę lub herbatę. 

Pakiet OC i AC

Jeśli planujesz wykupić dodatkowe ubezpieczenie AC, to zrób to tego samego ubezpieczyciela. Dzięki temu zaoszczędzisz i będziesz mógł dobrać w lepszej cenie ubezpieczenie NNW czy assistance mini. Jeśli jeździsz dużo samochodem, to warto pomyśleć o kompleksowej ochronie. Mimo nieco wyższych składek będziesz miał pełniejszy zakres ochrony i w razie różnorakich zdarzeń, otrzymasz pomoc oraz rekompensatę. 

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij